Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Zeka Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Zeka Oyunları
  Zeka Oyunları Hakkında

  Zeka Oyunları

  Günümüzde internetin yeri giderek artmış halde. Bu artış yaşantımıza birçok artılar sağladığı ortada bilgiye kolay erişim, iletişim, bunlardan sadece 2 tanesi. İnternet sitelerinden her türlü sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarımızı giderebiliyoruz. Zeka Oyunlarıyla zeka gelişimi bile mümkün.Özellikle son yıllarda yaşantımıza giren bir yönü daha var ki bu birçok şeyi beraberinde getiriyor. Buda sosyal yaşantının internete aktarımı. Bu konu başlığı arkadaşlarla iletişimden tutun internette zaman geçirmeye yönelik birçok olayı kapsıyor. Bu kapsam içerisine internet üzerinden müzik dinleme, film izleme, kitap okuma, oyun oynamayı da dâhil edebiliriz.

  Bu konuyu açarken oyun demiştik. Oyun bunlar içerisinde belki de en büyük internet aktivitelerimizden bir tanesi. İnteet oyunları oynarken zeka gelişimine yardımcı oyunlar da genel olarak ilgimizi çekiyor. Zeka Oyunları ilginç ve gizemli bir yapıya sahip olduğu için yoğun bir ilgiyle karşı karşıya.Güncel yaşantının getirdiği hareketsiz yaşam, aktivite alanlarının daralması bizleri bilgisayar başında bir şeyler yaparak zaman geçirmeye itiyor. Hayatlarında çok hareketli dinamik ve enerjik bir yapıya sahip olan çocuklar da bilgisayar ve internet yaşamına atılıyor. Apartman dairelerinde dışarı çıkma imkanı bulamayan çocuklar hareketli yapılarını Zeka Oyunlarının gizemini çözmede değerlendiriyor.Zeka Oyunları oynayan kişiler oyun oynarken ek olarak birçok kazanım sağlıyorlar. Kazanımlardan biraz bahsetmek gerekirse başta zeka gelişimi olmak üzere dikkat, gözlem odaklanma ve birbirini tetikleyen karmaşık örüntüleri çözmede pratiklik en başta gelenleri. Zor durumların içinden kurtulmak için birkaç küçük dokunuşun neler yapabildiğini daha yakından açık bir şekilde görebiliyoruz.Zeka Oyunlarıyla hayatımızda karşılaştığımız ufak tefek görünse de bizleri düşündürüp uğraştıran sorunlara daha basit ve pratik çözümler bulabiliyoruz, çünkü zeka oyunlarında sorunları çözmede kullanacağımız öncelik sıralamasını çok iyi bir şekilde kavramış ve tecrübe etmiş oluyoruz.

  Bu kadar bahsettiğimiz zeka şans oyunlarının ne şekilde hazırlanmış olduklarına daha yakından bir bakalım. Zeka Oyunları, çok farklı şekillerde sonuca ulaşma yöntemi olan ve bu yöntemleri dikkat, pratik zeka yollarıyla bulmamızı ve var olan durumu işlevsel hale getirerek sonuca ulaşmamız için çeşitli zorluklarla düzenlenmiş çözüm odaklı çalışmayla birlikte başarıya ulaşmayı tam anlamıyla öğreten bir tecrübe tahtasıdır.Zeka Oyunlarında sanal tahta, beton blok, metal, kaldıraç, dişli çark, makara sistemleri gibi fizik biliminde kullanılan materyaller kullanılarak hazırlanmıştır. İnsanları fizik biliminde ve mühendislikte kullanılan araç gereçler ve teknikler konusunda bilinçlendirerek bu araç gereçleri ve teknikleri hayatlarında ki yerlerini göstererek uygulamalı şekilde öğretmektedir.Zeka Oyunları genel itibariyle denge kurma engelleri aşma aralarında farklı materyaller bulunan farklı nesneleri bir araya getirme kapalı bir alandan çıkış için doğru yolu bulma ya da rakibimizi pratik zeka kullanarak alt etmeyi amaçlar şekilde tasarlanmıştır.mavioyunlar.com