Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Yapboz Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Yapboz Oyunları
  Yapboz Oyunları Hakkında

  Yapboz Oyunları

  Hepiniz çocukken yapbozlarla oynamış, parça sayıları arttıkça size sanki yapılması imkânsızmış gibi gelen yapbozları tamamlamaya çalışmışsınızdır. Günümüzde bu tür oyunları oynarken çocukların en sık kullandığı adres, her konuda olduğu gibi inteettir. İnteette Yapboz Oyunları oynayabileceğiniz birçok adres mevcut durumdadır. Yapbozlar çocuğunuzun zekâsı ve dikkatini toplaması konusunda oldukça etkili araçlardır. Çocuğunuzun savaş oyunları yerine bu tür oyunları oynamalarını sağlarsanız, kazançlı olan taraf yine çocuğunuz olacaktır. Bu yüzden bir nevi bulmaca sayılabilecek bu tür oyunları, çocuğunuza öğretmeli ve onun yanında durarak en başta biraz yardımcı olmalısınız. Sonra kontrolü tamamen ona bırakıp, daha zor yapbozları tamamlamasını sağlayabilirsiniz. Yapboz yapmak, tamamlamak; eğlenceli olduğu kadar eğitici de bir şeydir. Bu yüzden çocuğunuzu mutlaka yapboz ile tanıştırmalı ve onun tadını çıkarmasını sağlamalısınız.Birçok farklı şekilde yapbozları inteet ortamında bulmak oldukça kolaydır. Ünlü isimlerin yapbozları, çizgi film karakterlerinin yapbozları, çizgi film kahramanlarının yapbozları gibi birçok farklı yapbozu inteet sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

  Yapboz Oyunları
  sayesinde çocuğunuzun eğlenirken bir şeyler öğrenmesini sağlamış olursunuz. Bu tarz oyunlar üzerinde düşünülerek oynandığından, çocuğunuz için kesinlikle zararlı değildir. Çocuğunuza bu tarz oyunları öğretir ve ona sevdirirseniz onun için iyi bir şey yapmış olursunuz. Öeğin; Generator Rex oyununda ilk bölümde size 16 parça verilir ve yapbozu tamamlamanız istenir. Çizgi filmden esinlenerek oluşturulmuş bu yapboz da, ilk bölümü tamamladıktan sonra işiniz bitmemektedir. Oyun üç bölümden oluşmakta ve parça sayısı giderek artmaktadır. Bu da bölümleri giderek daha zor hale getirmektedir. Fare yardımı ile parçaları yerlerine yerleştirerek bölümleri tamamlayabilirsiniz. Yapboz Oyunları zorlaştıkça çocuğunuzun dikkatini daha fazla vermesi gerektiğinden, ileride bu konuda yaşayacağı sıkıntıların az da olsa önüne geçmesini sağlayabilirsiniz. Hemen her yapboz oyunu aynı mantık üzerinden oynanır, yani parçaları doğru şekilde birleştirerek yapbozu tamamlamaya yönelik hamleler yapmanız gerekir.

  Yapbozlar zorlaştıkça, parça sayıları arttığında yetişkinlerin bile tamamlamakta oldukça zorlandıkları şeyler haline gelmektedir. Yine de bir hobi olarak bile oldukça iyi bir şeydir.Çocuğunuzun Yapboz Oyunları sayesinde kendini geliştirme şansı kazanmasına yardımcı olmak için, bu oyunları oynarken onun yanında olarak sıkılmadan oynamasını sağlayın. Böylece çocuğunuz kendisini yalnız hissetmeyerek, yanında birinin olmasının verdiği güven ile daha huzurlu ve eğlenceli bir şekilde oyunu oynayacaktır. Keloğlan Yapboz gibi masal kahramanlarının olduğu yapbozları çocuğunuzun tamamlamasını sağlayabilirsiniz. Kayu Yapboz gibi çizgi film kahramanı yapbozunu, Nasreddin Hoca Yapbozunu, Pepe ve Ailesi Yapbozunu ve Şirinler Yapbozu gibi daha birçok yapbozu inteette rahatlıkla bulabilirsiniz. Çocuğunuzla beraber tamamlayacağınız bir yapboz sonunda onun, oyunu öğrenmesini sağlayabilir. Daha sonra ona karışmayarak oyunda ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz oyunda başarılı oldukça, oyunu daha çok sevecektir. Bu yüzden bazı oyunlarda çocuklarınıza yardımcı olmanız onlar için iyi bir şeydir.mavioyunlar.com