Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Türkçe Oyunlar
  Sponsor Bağlantılar
  Türkçe Oyunlar
  Türkçe Oyunlar Hakkında

  Türkçe Oyunlar

  İnteet üzerinden oyun oynamak artık herkes için büyük bir hobi haline geldi. İnteet üzerinden hangi tarz oyunu seviyorsanız birini seçip o oyunu kendiniz oynayabilir, çocuklarınıza oynatabilirsiniz. Çocukların zekâ gelişimine, el becerisine katkıda bulunan oyunları oynamak oynatmak gerçekten çok keyiflidir. Siz de çocuklarınız ile beraber bu oyunları oynayabilir, beraber çok güzel bir zaman geçirebilirsiniz. Oyun oynarken genelde oyunların İngilizce olması oyunu biraz sıkıcı kılabilir. Fakat bilinen karakterler ile o oyunları oynamak, günlük hayatımızda televizyonlarda gördüğümüz insanların oyunları ile eğlenmek çok daha güzel olabilir. ‘Play’ kelimesi ile oyuna başlamak yerine Türkçe karakterle yazılmış ‘Oyuna başla’ kelimesi daha cazip gelebilir. Ya da bir oyunu yabancı isimle oynamak yerine çok kullandığımız Ahmet, Mehmet isimleriyle oynamak oyundaki role daha iyi adapte olmamızı sağlayabilir. Böylelikle oynanan oyunlar daha eğlenceli olur. Ya da Türkçe oyunlar dan biri olan ünlü giydirme oyununda Shakira’yı giydirmek yerine Beren Saat’i giydirmek kendimizi oyuna daha yakın hissetmemizi sağlayabilir. Ya da bir diğer Türkçe oyunlar dan olan ünlü Gangnam Style şarkısı ile oyunları oynamak yerine bir hit Türkçe müzik ile oyunlarınızı oynamak, karakterleri Türk olarak görmek daha ilgi çekici olur.Türkçe isimlerin bulunduğu oyun karakterleri, Türkçe oyun anlatımı ile çocuklarınız oyunu oynamaya başlamadan önce o oyunu iyi algılayabilir ve oyunda neler yapabileceğini daha iyi bilir. Böylelikle oyundan hemen sıkılmaz ve zevk almaya başlar.

  Türklerin ahlak anlayışı ile yapılmış bu oyunlar çocuklarınızın aklında değişik düşünceler barındırmasına izin vermez. Türkçe olarak yeri geldiğinde bilgi yarışmalarında yarışılabilir, yeri geldiğinde Survivor yarışması ünlüleri ile bilgisayar başında oyun oynanabilir, Türklerdeki ünlü dizilerin oyunları ile keyifli zaman geçirilebilir, Recep İvedik gibi ünlü film yıldızlarını oyunlarınızda görebilirsiniz. Ve hatta dini oyunlar ile çocuğunuzun dini oyunlar ile eğlenerek öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Namaz kılmasını, abdest almasını oyunlar sayesinde öğrenebilir. Böyle oyunlar için de oyunların Türkçe olması şarttır. Eğitici oyunlar ile kelimeleri arat oyunu çocuklarınızın kelime haznesini genişletecektir. Ya da eş anlamlı, zıt anlamlı oyunları oynatarak kelimelerin anlamlarına iyice idrak etmesiniz sağlayabilirsiniz. Atasözleri ve deyimler oyunları ile çocuğunuzun dilini iyice öğrenmesine etki edebilirsiniz.

  Daha küçük çocuklar için hayvanları öğretici oyunları oynatabilirsiniz. Cümle oluşturma oyunları ile yeni okula başlayan çocuklarınızın derslerine daha çabuk adapte olmasına yardımcı olabilirsiniz.Oyunları Türkçe olması ile çocuklarınıza olan yararları saymakla bitmez. Türkçe oyunlar farklı derslerde de uygulamaları bulunmaktadır. Bu sayede çocuğunuz Türkçe oyunlar oynarken bu oyunlar hem derslerine yardımcı olmuş olacak, hem de eğlenceli şekilde derslerini öğrenmiş olacaklar. Öğretici oyunlar dışında normal oyunlar oynanırken de Türkçe oyunlar oynamak çocuklarınız için daha eğlenceli olabilir. Oyunu nasıl oynayacaklarını hemen okuyup anlayabilir sonra oyunu kolayca oynayabilirler.mavioyunlar.com