Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Strateji Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Strateji Oyunları
  Strateji Oyunları Hakkında

  Strateji Oyunları

  Strateji kelime olarak bir savaşta düşmanın ne yapacağını önceden tahmin etmek ve ona göre yeni planlar yapmak anlamına gelmektedir. Strateji kelime anlamı daha çok askeri olduğu için oyunları da askeri alanda olmaktadır. Strateji oyunları beyin jimnastiği açısından çok yararlı oyunlardır. Oynanan oyun sırasında gerçek hayatta gibi düşmanın tehlikeli olduğu alanlara yönelik planlar yapmak oyunu zevkli kılar. Strateji oyunları normal oyunlar gibi kısa sürmez. Daha çok günlerce oynanan oyunlardır. Oyunu kaydedip kalınan yerden devam edilerek o oyunu fark etmeden hayatınıza katarsınız. Ve o oyuna alışıp bitirdiğinizde yeni serilerinin gelmesi heyecanla bekliyor olacaksınız.Daha çok askeri olan bu strateji oyunlarında amaç düşman ülkeleri yıkmak, askerleri yenmek ve mutlak bir hâkimiyet kazanmaktır.

  Başlarda ülkenin savunulması ile başlayarak defans ve savunmayı öğrenirsiniz. Kendi ülkenizi iyi savunur hale gelip güçlü bir ülke olduktan sonra düşman ülkelere saldırarak yıkım stratejisine girebilirsiniz. Yıkım sırasında düşmanın güçsüz yanlarını bilmek, güçsüz yanından vurmak akıl oyunları sayesinde sağlanır. Aslında bu oyunları oynarken bir nevi beyin jimnastiği yapıyor gibi olursunuz. Oyunları oynarken hem de zamanın nasıl geçtiğini fark edemezsiniz bile.Günümüzde inteetin daha çok hayatımıza girmesi ile beraber strateji oyunları da bilgisayara kurmaktan çok online olarak oynanması daha çok tercih edilir oldu. Bilgisayarla savaşmak yerine gerçek insanlarla savaşmak daha cazip, sevilir hale geldi. Online oynanan oyunlarda olan sıkıntı sürekli inteet başına olma gerekliliği. Siz oyun başında değilken sizin ülkenize saldırı gerçekleşebilir ve hâkimiyetiniz risk altına girebilir. Bu nedenle bu oyunlar bir bakıma bağımlılık yapabilir. Strateji oyunlarına ilginin her geçen gün artması strateji oyunu üreten insanları harekete geçirdi.

  Strateji oyunlarında en çok aranan görsellik iyi olmasıdır. Güzel görüntü ile oynana oyun çok daha fazla zevk verir. Bu nedenle bir oyun tercih edilirken görsellik ilk plandadır. Görselliği ve oyun teması iyi olan oyunlar her zaman ön planda oynana oyunlardır. Ön planda olan bir oyun öek vermek gerekirse; herkes tarafından mutlaka bilinen, ya da en azından duyulan oyun ‘age of empires’dir. Tarihi gerçeklerden esinlenen bu oyunun sevilmesinin sebebi de budur belki. Çok tutulması yeni serilerinin çıkmasına sebep olmuştur. Yaklaşık 10 yıldır hayatımızda olan bu oyun insanların strateji oyunlarına olan ilgisinin apaçık bir öeğidir.Sizlerin de vakti varsa, bilgisayar başında oyun oynayarak vakit geçirmeyi seviyorsanız, devamlı oynadığım bir oyunum olsun diyorsanız strateji oyunları tam sizlik. Strateji oyunları oynarken hem beyniniz için değişik egzersizler yapmış olursunuz, hem de eğlenebilirsiniz. Yeni taktikler geliştirerek sanal da olsa tüm dünyaya hâkim olabilirsiniz. Böyle bir zaferin gerçek hayatınıza yansımaları da elbet olumlu olacaktır. Siz de bir an önce kendinize uygun bir strateji oyunu keşfetmeli ve hayatınızın bir parçasını bu oyun yapmalısınız.mavioyunlar.com