Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Savaş Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Savaş Oyunları
  Savaş Oyunları Hakkında

  Savaş Oyunları

  Bilgisayar oyunları ya da konsol oyunları seven kitleler için çeşitli şekillerde oyun tipleri oluşturulmaktadır. Bunlardan biri savaş oyunlarıdır. Savaş oyunları aksiyonu ve silah kullanmayı seven kişilere göre farklı yapımlarda, strateji ve savaş planı seven kişilere göre farklı yapımlarda hayat bulmaktadır. Oyunlar son derece sürükleyici olabilmekte ve zaman geçirmek için ideal olmaktadır. Her oyunun konusu vardır. Karakterleri ve hikayeleri farklıdır. Orijinaldirler. Savaş oyunlarının bazıları tek kişilik oynanabildiği gibi online olarak da oynanabilmektedir. Savaş oyunu severler sevdikleri oyunlarda Türkiye ve Dünya çapında tuuvalara katılabilmektedirler.

  Yıllardır oyun severler için çeşitli oyun firmaları çalışmalarını güçlendirerek son derece kaliteli savaş oyunları üretmektedir. Piyasaya gerçeğe çok yakın grafiklerde ve efektlerde ürünler sunmaktadırlar.İnteette basit içerikli savaş oyunları da mevcuttur. Bunlar bir kurulum gerektirmeden oynanan savaş oyunlarıdır. Online oynanabilme özellikleri pek yoktur. Basit yapılıdırlar ve grafikleri çok başarılı değildir.Yeni nesil savaş oyunları grafikleri çok başarılı ve gerçekçi olduğu için şiddet unsurları gerçeğe çok yakın olmaktadır. İncinmeler, yaralanmalar ve ölümler gerçekçidir. Fakat savaş-strateji oyunlarında grafiğe bu denli önem verilmemiştir. Yeni nesil savaş oyunları bu yüzden belirli bir yaşın altındaki çocuklar için tavsiye edilmez.Bazı oyunlar dünya çapında tanınmakta ve büyük olumlu tepkiler almaktadır. Hatta insanlar oyunun sahibi olabilmek için satışa sunulacağı günlerde mağazaların önünde kuyruk oluşturabilmektedir. Savaş - strateji oyunu olarak Age of Empires serisi öek verilebilir.

  Diğer grafikleri güçlü savaş oyunları olarak da Call of Duty serisi, Crysis serisi, Medal of Honor serisi, God of War serisi gibi oyunlar öek verilebilir.Age of Empires online ya da tek oyunculu oynanabilen ve çeşitli şekilleri olan bir savaş-strateji oyunudur. Dünya üzerinde birçok seveni olan ve tuuvaları düzenlenen bir oyundur. Oyunda genel anlamda belirli bir milliyet seçilir ve onun çerçevesinde ülke geliştirilir, yönetilir. Sonrasında savunma ve saldırma stratejileriyle düşman milletler arasında egemenlik kurulmaya çalışılır. Oyun bunun çerçevesinde döner.Call of Duty serisinin kurgu yapısında bir hikayesi vardır. Soğuk savaş ve II. Dünya savaşını konu alır. Oyuncu birinci şahıstır ve nişancı modundadır. Bazen farklı görevlerle de yetkilendirilebilir. Tek kişilik oynanabildiği gibi multiplayer (çoklu oyuncu) modunda oynanan oyunları da vardır. Askeri araç ve gereçler, yaralanmalar ve ölümler son derece gerçekçidir. Oyuncu bu oyunu oynarken kendini gerçekten bir savaşın içindeymiş gibi hissedebilir ve bu oyundan keyif alır.Medal of Honor tıpkı Call of Duty gibi II. Dünya savaşı ve günümüz savaşlarını konu alan bir oyundur. Oyuncu 1.şahıs ve nişancıdır.God of War mitolojik bir savaş oyunudur. Oyun sonradan Savaş Tanrısı olan Kratos’ un kızının ve karısının ölümüyle intikam için Olympos Dağı’ ndaki Tanrılara açtığı savaşın etrafında döner. Seri bu şekilde ilerler. Sadece tek oyunculu oynanabilen bir oyundur.mavioyunlar.com