Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Park etme Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Park etme Oyunları
  Park etme Oyunları Hakkında

  Park etme Oyunları

  Bolca duymuşsunuzdur, görmüşsünüzdür ve belki de kendiniz bile söyleyip yapmışsınızdır: ''Gel ağabey gel, sağ yap gel, topla gel, devam et...'' Evet, park etme, park ettirme olaylarından bahsediyorum. Park etmek gerçekten sanat sayılabilecek bir olay. Refleksif becerilerinizin gelişmiş olması ve biraz da sağduyulu olmanız gerekiyor bu konuda. Mahalle aralarında iki araç arasına girebilen nadide parkçılar nerde, büyük alanda doğru düzgün park edemeyip iki arabalık yeri işgal eden sürücüler nerede diyoruz. Çünkü biliyoruz ki bu park etme olayı baya önemli bir olay. İşte belki de bu yüzden bir de şimdi oyun içerikli inteet sitelerinle park etme oyunları var.

  Bu oyunlarda da tıpkı normal şartlarda olduğu gibi düzgün bir şekilde park etmeye çalışıyorsunuz ve düzgün bir park olana kadar oynadığınız bölümü geçemiyorsunuz.Gerek iki araç arasına, gerek iki kutu arasına, gerek bir otoparkta işaretli park yerine park etmeye çalıştığınız bu oyunların bazılarında ne kadar düzgün park ederseniz o kadar puan alacağınız bölümler de bulunuyor. Bazıları park etme oyunları ise stratejinin de işin içine girmesiyle, kendisine bağımlılık yapan bir oyun haline geliyor ve başından saatlerce kalkamayacağınız bir uğraş haline geliyor.Gerçek hayatta belki de park ederken sorun yaşamayan biri olabilirsiniz, fakat bu oyunlarda park etmek o kadar da kolay olmayabiliyor ve klavyeyi kırmaya kadar giden hırs sizi sarabiliyor.Park etme oyunları özel bir kesime hitap etmiyor. Bu yüzden herkes bu oyunu oynayabiliyor. Eğer, araba park etmek size cazip gelmiyorsa, daha başka şeyler arıyorsanız size şöyle bir öneri sunabiliriz: tır, kamyon, traktör ve düşünebileceğiniz diğer motorlu taşıtları da park edebilirsiniz.

  İşin boyutu büyüdükçe, park etme zorluğu katsayısı da bir o kadar büyüyor. Ne derseniz deyin, ancak ve ancak çok az kişi bir tırı tek hamlede park edebilir. Belki bunu siz de yapabilirsiniz fakat öncelikle bu tür sitelere girip, aracınızı seçip park etme çalışmalarına başlamanız gerekiyor. Aman dikkat edin, diğer araçlara çarpmayın. Çünkü diğer araçlara çarparsanız ya baştan başlıyorsunuz, ya da kazanacağınız puanların büyük bir kısmını kaybediyorsunuz.İnteet başında sıkıldıysanız, yapacak bir şey bulamıyorsanız, park etme oyunları tam sizlere göre. Usta şoför olduğunuzu bu alanda kendinize ve arkadaşlarınıza ispat edip edemeyeceğinizi görmeniz açısından çok büyük fırsat.Bazı oyunlarda tek bir araçtan ziyade, bir otopark görevlisi olarak birden fazla aracı sırayla park etmeniz de beklenebilir. Bu tür oyunlar sizleri daha çok bağlar ve hastalık yapar. Bu oyunları oynadıktan sonra dışarı çıkıp da sağdan soldan alan bakmaya başlayıp, otoparkçı olmaya da karar vermeniz hiçten bile olmaz. Söylemesi bizden olsun, dinlemesi de sizlerden olsun. Oyunu oyunda bırakmak en iyisi olsun.mavioyunlar.com