Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Online Oyunlar
  Sponsor Bağlantılar
  Online Oyunlar
  Online Oyunlar Hakkında

  Online Oyunlar

  Online oyunlar dünya çapında çoklu oyuncu sistemiyle inteet üzerinden oynanan oyunlardır. Sadece bilgisayarlar için tasarlanırlar. İnsanlar online oyunlar için günlerini hatta haftalarını harcayabilmektedir. Genelde sürekli oynanan bir oyun türüdür. Çeşitli serverlar üzerinden oynanmaktadırlar. Online oyunlarda her oyuncunun hesabı olmak zorundadır. Premium hesabı olan oyuncular online oyunlarda diğer oyunculara göre çok daha fazla avantaj sahibidirler.Online oyunların konusu genellikle savaşmaya yöneliktir. Hepsinin farklı konuları ve karakterleri vardır. Oyun içerisinde online chat özelliği de vardır. Bu oyun türleri genelde sınırsızdır, sona ermez. Bazılarında bölümler biter; fakat oyun devam eder. Online oyunlarda genelde bir karakter seçilir ve o geliştirilir. Sonra diğer karakterlerle karşılaşılır ve savaşılır.

  Kazanılırsa karakter gelişebilir, seviye atlanabilir ve puan kazanılabilir. Bu anlamda fazla emek ve zaman isteyen oyun türleridir. Ayrıca bazı online oyunlarda hesabın ve karakterin çalınması olayı yaşanabilinmektedir. Ki bu da onca harcanan zamanın ve emeğin yitip gitmesi demektir.Online oyunlara Metin2, Knight Online, Silkroad Online, World of Warcraft(WoW) ve Diablo gibi oyunlar öek verilebilir.Metin2 ilk başta Kore’ de ortaya çıkmıştır.17 farklı dilde oynanabilinmektedir.Metin2 bir göktaşının düşmesi sonucu Chunjo, Jinno ve Shinsoo olmak üzere 3 güçlü ve birbirine düşman imparatorluğun savaşını konu almaktadır. Oyuncu Ninja, şaman, sura ya da savaşçı gibi 4 karakterden birini seçerek oyuna başlamaktadır. Oyunun amacı kazanılan çarpışmalarla karakteri geliştirmektir.Silkroad Online tıpkı Metin2 gibi online bir rol yapma oyunudur. Oyunda geniş haritalar mevcuttur. Oyuna başlarken avcı ya da hırsız olarak 2 karakterden birini seçersiniz; fakat bu karakterinizi oyunun ilerleyen zamanlarında değiştiremezsiniz. Oyunun amacı karakteri ve ırkını geliştirmektir.Knight Online da dünya çapında ün salmış bir rol yapma oyunudur.

  Knight Online’ da da tıpkı Silkroad Online gibi 2 ırk ve her ırkta 4 ayrı karakter bulunmaktadır. Bunlar; savaşçı, okçu, büyücü ve rahiptir. Oyun diğer online oyunlarda olduğu gibi savaşarak karakterini ve ırkını geliştirmeye yöneliktir.World of Warcraft (WoW) dünya çapında online olarak oynanan ve kullanıcılarca çok kaliteli bir yapım olarak adlandırılan bir oyundur. Diğer oyuncularla ya da oyunda varolan yaratıklarla savaşarak seviye atlanır. Human, dwarf, goblin gibi 13 tane ırk vardır. Her ırkta da değişik karakterler mevcuttur. Ayrıca bu oyunda diğer online oyunların aksine aylık bir ödeme gerekir. Fakat oyunu merak edip denemek isteyen oyunseverler için bir deneme sürümü de mevcuttur.Diablo cennet, cehennem ve dünya arasında geçen melekler, şeytanlar, insanlar ve diğer mistik yaratıkların içinde olduğu bir savaşı konu alır. Diablo’ da da yine savaşçı, büyücü gibi karakterler vardır. Oyuncu oyuna başlarken bunlardan birini seçerek ilerler. Karakter, yaratıkları ve onların komutanlarını öldürerek bölüm atlar. Diablo’da World of Warcraft’ ın aksine her ay değil sadece oyun için hesap alınırken ücret ödenmesi gerekir.mavioyunlar.com