Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Motor Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Motor Oyunları
  Motor Oyunları Hakkında

  Motor Oyunları

  Motor oyunları her yaştan oyunsevere hitap eden oyun türleridir. Çok nadir motor oyunlarında yaş sınırı konulmaktadır. Savaş oyunlarında ve online oyunlarda olduğu gibi büyük bir oyuncu kitlesi vardır. Araba yarış oyunları da motor oyunları grubuna girmektedir.Motor oyunları büyük oyun firmalarında tasarlandığı gibi inteetteki oyun sitelerinden de oynanabilir. Fakat inteette bulunan oyunlar büyük firmaların tasarladıkları motor oyunlarıyla karşılaştırılamaz. Çünkü daha basit içeriklidirler ve grafikleri iyi değildir.Oyunsever kitlesi oyunun ücreti dışında ekstra aylık veya hesap alırken bir ücret vermek zorunda kalmaz ve oyunu rahatça oynayabilirler.

  Bazı motor oyunları multiplayer (çoklu oyunculu) oynanabildiği gibi geneli tek kişinin oynanımına uygundur.Bilgisayarda ya da konsollarda oynanabilir. Ayrıca motor oyunlarını daha farklı oynamak isteyenler için direksiyon seti tavsiye edilebilir. Böylelikle hem daha fazla gerçekçi hem de daha eğlenceli olabilir.Oyun şirketleri pek fazla motor yarış oyunları yapmamaktadır. Genelde ilgilerini araba yarış oyunlarına vermektedirler.Değişik türlerde ve konularda araba ve motor yarış oyunları vardır. Mario Kart, Blur, Gran Turismo serisi, MotoGP, Need for Speed serisi ve F1 oyunları öek verilebilir.Mario Kart daha çok, küçük çocuklara yönelik bir yarış oyunudur. Oyun salonlarında bir araba içinde direksiyon seti kullanılarak da oynanabilir. Oyunda bir Mario karakteri seçildikten sonra yarışa başlanır.

  Diğer yarışçılara meyve, bomba atma gibi özellikleri vardır. Grafikleri belirli bir düzeydedir.Need for Speed serisi ilk olarak 1994 yılında piyasaya sürülmüştür. Serideki her oyunun bir konusu ve farklı karakterleri vardır. İlk olarak basit bir arabayla başlanır, yarışlar kazanıldıkça kilitli parçalar ve bölümler açılır aynı zamanda para birikmeye başlar. Böylelikle başka araba alabilir, arabaların parçalarını değiştirebilir ve yarışlara kendi yaptığınız arabayla katılabilirsiniz. Araba modifiye etme özelliği ilk olarak bu oyunla başlamıştır. Kariyer modunda oynanabildiği gibi multiplayer olarak da oynanabilinmektedir.Blur diğer araba yarışı oyunlarının aksine daha sakin bir yarış şekline sahip değildir. Çağın mode ve klas arabalarını es geçip daha maskülen yapıya sahip arabalar kullanmaktadır. Arabalarda silahlar ve çeşitli güçlendiriciler kullanılır. Yani bir arabadan daha çok savaş makinesi gibi… Tabii ki her yarış oyununda olduğu gibi en önde bitirmek önemlidir.Gran Turismo sadece konsola göre tasarlanmış bir yarış oyunudur. Oyunun içerisinde dünya çapında gerçek zamanda üretilmiş tüm araba modelleri vardır. Kaliteli ve son derece gerçekçi grafikleriyle oyunseverleri saatlerce kendine bağlamaktadır. Sırf bu oyunu oynamak için konsol alan oyunseverler de olmaktadır.F1 oyunu gerçek zamanda varolan Grand Prix ele alınarak oluşturulmuş bir yapımdır. Oyunda diğer arabalardan ziyade formula arabaları kullanılmakta ve amaç Grand Prix’ i kazanmaktır.MotoGP son derece kaliteli grafiklere sahip bir motor yarış oyunudur. Gerçekçidir; fakat pek oyuncu kitlesi yoktur.mavioyunlar.com