Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Makyaj Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Makyaj Oyunları
  Makyaj Oyunları Hakkında

  Makyaj Oyunları

  Makyaj oyunları genellikle kız çocuklarının oynamaktan hoşlandığı oyunlar arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bu oyunlar sayesinde çeşitli çizgi film kahramanı kızlara veya farklı güzellikteki mankenlere makyaj yapmak isteyen kız çocukları bu duygularını tatmin etmiş olmakta ve kendi beğenilerini geliştirmektedir.Küçük kız çocuklarına yönelik olan makyaj oyunlarında önemli olan fare ile kontrol sağlayarak farklı renklerde saç stillerini ayarlamanız söz konusu bulmaktadır. Bunun yanında karşınızda bulunan ünlü çizgi film karakterinin veya mankenin yüzüne kullanılacak fondöten, göz farları, eye liner, dudak boyaları, göz kalemleri, allıklar ve türlü değişik takılarla oyununuzu kendiniz yöneteceksiniz. Yaptığınız makyajdan sonra elde ettiğiniz görüntüyü çıktı olarak bilgisayardan çıkarmanız da mümkün olabilmektedir. Böylelikle yaptığınız makyajı arkadaşlarınızın da görmesini sağlayabilir ya da kendi evinizin duvarına asabilirsiniz. Hele bir de bu sevdiğiniz bir çizgi film kahramanıysa onun makyajını kendiniz yaptıysanız bunu odanızda sergilemek daha çok hoşunuza gidecektir. Her ne şekilde olursa olsun makyaj oyunları kız çocuklarını rahatlatan, onların farklı tasarımlar ile yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olan oyunlardır.

  Estetik zevkini geliştirmek açısından da çocuğunuzun makyaj oyunlarından faydalanmasını isteyebilirsiniz. Hangi rengin ne ile uyumlu olduğunu, makyajdan sonra ne gibi takı ve aksesuarlarla makyajı süslemek gerektiğini çocuğun erken yaştan öğrenmesi ona ilerde de fayda sağlayacaktır. Kaldı ki küçük kız çocuklarının siz engelleseniz bile makyaja her zaman merakı olduğundan makyaj oyunları da çok tutan oyunlardır.Alacakaranlık, Yeni Ay, Makyaj Yap, Emo Makyaj, Megan Fox gibi oyunlar en bilinen makyaj oyunları arasında bulunmaktadır. Bu oyunlar sayesinde hayalinizde tasarladığınız kızlara farklı makyajlar yapmak ve bunları değiştirerek aradaki farklı bulmak mümkün olacaktır. Önemli olan sizin güzellik konusundaki bilginizi ve estetiğe ilişkin becerilerinizi makyaj oyunları sayesinde ortaya çıkarmanız ve bunu çevrenizdeki kişilerle de paylaşarak mutluluğunuzu artırmanız olacaktır.Küçük kız çocukları için tasarlanmış olsa da bazı yetişkin anneler de kendilerini makyaj oyunlarını oynarken yakalayabilmektedir.

  Bu durum oyunların rahatlatıcı etkisinden kaynaklanmaktadır. Kendinizi bir sınıfta oturmuş bir resim çizerken hayal edebiliyor musunuz? Bu artık çocukluğunuzda kaldı değil mi? Bu oyunlar sayesinde çocuklukta kalan bu alışkanlık yani boş yerlere uygun renkleri yerleştirme alışkanlığı geri gelecek ve gerçekten rahatladığınızı hissedeceksiniz.Sindy, Barbie, Rapunzel, Vanessa gibi pek çok kız karşınızda sizleri bekliyor olacak. Kimine cilt bakımı yapmanız gerekecek, kiminin tıaklarını boyamanız istenecek, kimine göz makyajı yapmanız, kimine tamamen yüz makyajı istenecek. Tüm bunlar değerlendirildiğinde gerçekten en iyi makyajı sizin mi yoksa arkadaşınızın mı yaptığını tespit etmek istemez misiniz? O zaman hemen harekete geçin ve en güzel makyajı yapmak için hemen hayal dünyanızı yardıma çağırın. Arkadaşınızdan gizli olarak tasarladığınız makyajı yapın ve çıktısını alın. Bir de arkadaşınızı bekleyin, bakalım o neler yapmış?mavioyunlar.com