Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Macera Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Macera Oyunları
  Macera Oyunları Hakkında

  Macera Oyunları

  Macera oyunları oldukça fazla çeşitlilikte olduğu için hem erkekler hem de kızlar tarafından oynanan oyunlardır. Ama elbette daha çok erkek çocukları bu oyunlara ilgi göstermektedir. Kızlar genellikle makyaj oyunları, kız oyunları, yemek pişirme oyunları, bakım oyunları gibi oyunları tercih etmektedir. Bunun yanında elbette macera oyunlarını oynamak isteyen kız çocukları da bulunmaktadır.Macera oyunları aksiyon oyunları olarak da nitelendirilebilmektedir. Bu oyunlarda genellikle bol adrenalin ve heyecan vardır. Bu kadar çok oynanmasının nedeni de bu heyecanı yaşama isteğidir. Ninja Warrior, Zorlu Kaçış, Obama Uzaylılara Karşı, Ateş ve Su, Memati gibi pek çok oyun çeşitli oyun sitelerinde bulunan macera oyunlarının bazılarıdır. Genellikle karşınıza bazı yaratıklar ve canavarlar çıkacak ve sizden bu yaratıkları öldürmeniz istenecektir.

  Mücadele ile dolu olan bu oyunlarda tüm becerilerinizi kullanarak oyundaki kötü karakterleri temizlemeniz ve bir sonraki aşamaya geçmeniz gerekecektir. Bir sonraki aşamaya geçtiğinizde elbette daha zorlu bir bölüm ile karşılaşacaksınız. Her yeni level yeni düşmanların karşınıza çıkmasına nende olacak ve sizin amacınız da bu kötü düşmanları bir an evvel, onlar sizi yok etmeden yok etmek olacak.Macera oyunlarında oyun kahramanlarını veya çizgi film ya da çizgi roman kahramanlarını bulabilirsiniz. Engelleri aşmak için oldukça hızlı ve pratik bir şekilde hareket etmeniz gerekecektir. Karşınıza çıkan zorluklar hiç bitmeyecektir. Bu nedenle hızlı düşünmelisiniz. Macera oyunlarının genellikle birçok uzun bölümü vardır. Bunları durdurarak oyun oynayıp, ara verip tekrar devam edebilirsiniz. Tüm bunlar sizinle alakalı seçimlerdir.Macera oyunları sayesinde hem çok eğlenecek hem de çok heyecan yaşayacaksınız. Kendinizi bazen bir çizgi romanın içinde hissedeceksiniz. Bu kadar popüler olan bu oyunlar, gerçekten iyi tasarımlanan bölümleri ile çocukları kendilerine çekmektedir.

  Önemli olan elbette hem boş vakitleri değerlendirmek hem de pratik zekayı artırmak ve pratik çözüm bulma yollarını keşfetmek olacaktır. Bu oyunlar bu konuda size gerçekten farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Çoğu macera oyununda kontrolü fare ile sağlamanız ve yön tuşları ile ilerleyebilmeniz mümkün olmaktadır.Macera oyunları kimilerine göre şiddeti teşvik eden oyunlar olsa da kişilerin hızlı olabilmesi ve pratik düşünme yetisinin çocuklara kazandırabilmesini sağladığı için pek çok olumlu tarafı da bulunmaktadır. Üstelik farklı ortamlarda yaşayacağınız maceralar sizi kesinlikle mutlu edecektir. Bazen denizde, bazen karada bazen uzayda yaşayacağınız bir macera sadece sizin maceranızdır. Topladığınız puanlar size ait puanlardır. Bunun keyfini aldığınız zaman belki de arkadaşlarınızla da bu oyunu birlikte oynayacaksınız. Bazı oyunlarda iki kişilik oynama seçeneği bulunduğu için kesinlikle daha çok eğlenebilirsiniz. Belki rakip olarak belki de arkadaşınızla yan yana mücadele edeceksiniz. Zaten hayat ta bir macera değil mi? Bu oyunları da hayat gibi düşünün ve maceraya başlayın!mavioyunlar.com