Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Korku Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Korku Oyunları
  Korku Oyunları Hakkında

  Korku Oyunları

  İnteet ortamında insanlar çok fazla vakit geçirmeye başlamıştır. Gündelik yaşamda yapacak bir şey bulamayan insanlar bu konuda inteette yardım almaktadır. İnteette en çok vakit geçirilen alanlardan birisi oyunlardır. Oyunların çeşitliliği insanları bu alana yönelerek vakitlerini geçirmesinde yardımcı olabilmektedir. Oyunlar hem çocuklara hitap edebilirken hem de yetişkin insanlar için olanları da vardır. Oynanan oyunların hepsinde farklı bir amaç ve farklı temalar bulunmaktadır. Kategoriler çok fazla olduğu için insanlar zevkleri doğrultusunda istedikleri oyunları bulabilmektedirler. Bu konuda oyun siteleri de oyuncuların isteklerini düşündükleri için her gün güncelleme yaparak farklı tarzda oyunlar yüklemektedir. En çok oynanan oyun kategorilerinden birisi de Korku Oyunlarıdır.Bu oyunlar genel olarak genç ve yetişkin kesim tarafından oynanmaktadır.

  Korku beraberinde heyecanı da getirmektedir. Dolayısı ile heyecan arayan insanlar bu tarz oyunlara yoğunlaşabilmektedir. Tabi ki de ne kadar korku olursa olsun, insanı ürkütme seviyesi belli bir seviyededir. Sınırlar aşmayacak şekilde insana hafif korkutabilecek oyunlardır. Tamamı ile insanları içerlerinde ki o duyguların aktifleşmesi ve heyecan duygusunu yaratması ile bağdaşmıştır. Bu alana merakı olan insanlar bu tarz oyunları oynayarak kendilerini rahatlatabilirler. Oyun siteleri de oyuncuların bu yönde merakı olduğunu bildiğinden sitelerinde Korku Oyunlarına yer vermektedir. Ne olursa olsun sınırlar hep korunmaktadır. Vahşet duygusunu içerisinde barındıran oyunlar küçük çocuklarında erişebileceği oyun sitelerinde kesinlikle yer almamaktadır.Korkudan bahsedildiğinde gene işin içine biraz olun sevimlilikte katılmaktadır. Korkutucu yaratıklar ve insanlar daha minyatür çizilerek içerisinde ki gerilim biraz azaltılmaktadır. Fakat gene de insanın içerisinde oluşan o heyecan duygusunu kaybetmeyecek şekilde ayarlamalar yapılmaktadır. Bu konuda zaten oyuncu olarak aşırıya gidilmemesi sağlık açısından çok önemlidir. Çünkü aşırı derece bu yöne eğilim normal karşılanacak bir davranış değildir.

  Bu yüzden kendinizi kontrol edip, belirli sınırları koruyarak çok fazla zaman ayırmamakta da fayda vardır. Bu tarz Korku Oyunlarında seviye korunduğunda çocukların oynaması bile mümkündür. İçine macera katarak iyi bir kahramanı yöneterek bu korkutucu yaratıklarla savaşmak ve onları alt etmek güzel bir his verecektir.Çocuk iyi ve kötünün farkına vardığı müddetçe bu tarz sınırları korunmuş Korku Oyunlarını oynayabilir. Bu oyunlar pek çok farklı türde olabilmektedir. Zombiler, kurt adamlar, vampirler, ilginç yaratıklar gibi daha pek çok farklı tarzda olanları mevcuttur. Genel anlamda bu yaratıklar ile mücadele ederek onları yenmek amaç olarak edinilmiştir. Arka fonda hafif bir ürkütücü müzik eşliğinde heyecanlanmanız sağlanır. Sınırları korunduğunda gayet zevkli ve eğlenceli bir oyun türüdür. Bu sebepten dolayı özellikle genç kesim boş olan vakitlerinde bu tarz oyunlara vakit ayırarak anı keyifli hale getirebilmektedir. Günümüzde zaten çoğu şeyde korku öğesi bulunmaktadır. Bu oyunlarda çocuklara iyi ve kötünün ayrımını çok daha rahat yapmaları için olanak sağlamaktadır.mavioyunlar.com