Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Kız Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Kız Oyunları
  Kız Oyunları Hakkında

  Kız Oyunları

  Genellikle kız çocuklarının en çok hoşlandıkları şeylerden biri bilgisayar başında bazı kız oyunlarını oynamaktır. Bu oyunlar öğrenmesi oldukça kolay olan basit oyunlardır. Bu nedenle de pek çok kız çocuğu tarafından kolaylıkla oynanabilmektedir. Bu oyunlar arasında en popüler olanları elbette çizgi film karakterlerinin içinde bulundukları oyunlardır. Çizgi film karakterlerini süslemek, onları boyamak elbette mümkündür. Bu nedenle pek çok kız Sindy, Sue, Barby, Bratz Winx gibi oyunları oynamakta, çeşitli boyama oyunları yemek pişirme ve giydirme oyunları sayesinde zamanlarını geçirebilmektedir.Kız oyunları arasında en çok popüler olan oyunlar arasında Kuaför Sue, Selena’nın Odası, Şipşak Kuaför gibi oyunlar vardır. Genellikle yemek pişirme oyunlarının tümü, giydirme oyunları, bebek bakma oyunları gibi tüm oyunlar kız oyunları arasında değerlendirilebilir.

  Boyama oyunları da kızlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Bu oyunlarda yapmanız gereken fare ile yönlendirme yapmak olacaktır. Böylelikle seçtiğiniz bir kızın tıaklarına her renk oje sürebilecek, aynı zamanda ellerine dövme yapabileceksiniz. Bunun yanında yüz makyajını, göz makyajını ve cilt bakımını da bu oyunlar sayesinde öğrenmeniz mümkün olacaktır.Kız oyunları arasında giydirme oyunları da oldukça popülerdir. Bunlar arasında gelinlik giydirme oyunları elbette kızların en çok sevdiği oyunlar arasındadır. Bunun nedeni giydirme oyunlarında kız çocuklarının daha çok gelecekte olacakları gelinin kıyafetini oluşturmak konusundaki meraklarıdır. Bu oyunlarda kızlardan gelinlik tasarlamaları istenmektedir. Bu gelinliğe uygun çanta, ayakkabı, takı ve çeşitli aksesuarları seçen kızlar tasarladıkları gelinliği ve giydirdikleri kızı çıktı olarak bilgisayarlarından alabilmekte ve duvarlarına asabilmektedir.Kız oyunları yemek pişirme oyunlarını da içermektedir. Bu oyunlar sayesinde yemek pişirmeyi öğrenmek mümkün olabilmektedir.

  Özellikle kek ve pasta pişirmek kızların en çok sevdiği uğraşlardan biri olduğu için bu tarz oyunlara daha fazla yer verilmektedir. Dolayısıyla tam da bu nedenle kızlar bu oyunların her çeşidini denemekte ve özellikle kek süsleme oyunlarına oldukça fazla zaman ayırmaktadır.“Prensesin Eşyaları”, “Bu Benim Düğünüm”, “Aşk Büyüsü” gibi oyunlar daha çok kızlara hitap eden oyunlardır. Bunun yanında öpüştürme oyunları da kızların en çok sevdikleri oyunlardır. Kız oyunlarında genellikle Sindy, Barbis , Winx gibi kahramanların yaptıkları çeşitli işler vardır. Bu kızlar kuaför olurlar, öğretmen olurlar, sevgililerine yemek hazırlarlar, odalarını toplarlar, gelinlik giyerler, çok özel bir gece için giyinirler. Tüm bu durumların hepsinde onlara yardımcı olacak birinin olması gerekmektedir. Bu kişi de elbette sizsiniz. Kız oyunlarında kızların amacı mümkün olduğunca fazla eğlenmek aynı zamanda çeşitli becerilerini kullanmaktır. Bebek bakım oyunları da kız oyunları arasında yer almaktadır. Kızlar sadece bebeklere değil, çeşitli evcil hayvanlara da bakarak mutlu olmaktadır. Bu oyunları sadece küçük kız çocukları değil yetişkin kadınların da oynaması ne kadar eğlenceli olduklarının kanıtıdır.mavioyunlar.com