Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Bulmaca Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Bulmaca Oyunları
  Bulmaca Oyunları Hakkında

  Bulmaca Oyunları

  Bulmaca eski çağlardan beri yaygın olarak oynanan bireysel bir oyundur. Oldukça eski zamanlardan bu yana gelişerek günümüze gelmiş olan bulmacalar, artık çok daha fazla çeşitte karşımıza çıkmaktadır. Bulmacalar özellikle hafıza ve zekâyı canlı ve zinde tutmak konusunda oynanabilecek en iyi oyunlar arasında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki bulmaca çözen kişilerin hafızası çözmeyenlere oranla çok daha etkin ve kuvvetlidir. Bu durum bizlere göstermektedir ki bulmaca hafıza geliştirmek konusunda oldukça önemlidir. Artık bulmacalar için gazetelere, bulmaca dergilerine para vermeye gerek yok. Çünkü bulmacalar çok daha farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadırlar. Öeğin bulmaca oyunları şeklinde pek çok bulmaca ile karşılaşabilmekteyiz.Bulmaca oyunları gencinden yaşlısına birçok kişinin tercihi durumundadır. Bunun elbette ki öncelikli sebebi hem keyifli hem de öğretici olmasıdır. Bulmaca çözen bir kişi için yeni bilgiler edinmek ve var olan bilgileri pekiştirmek mümkün olmaktadır.

  Benzer şekilde bulmaca oyunları oynayan kişiler içinde aynı durum söz konusudur. Çünkü bulmaca oyunları bulmacaların çok daha genişletilmiş ve keyifli hale getirilmiş versiyonlarıdır. Bulmaca oyunları her yaştan çocuğa ve yetişkine hitap edebilmektedir. Bunun için bulmaca oyunu oyna seçeneğini kullandıktan sonra yapılması gereken, seviyeye göre bulmaca oyununa başlamaktır. Özellikle bir takım oyunlarda seviye seviye oyun oynamak mümkündür. Bulmaca oyunları da bu oyunlardan biridir. Birçok bulmaca oyununda da seviye seviye oyun oynamanın mümkün olduğunu görmekteyiz.Özellikle bulmaca oyunları seviye şeklinde oyuna başlanmasının nedeni bilgilerin zorluk seviyesine göre sıralanmış oluşudur. Bu durum aynı zamanda oynayacak kişinin oyundan çok daha fazla zevk almasını sağlamaktadır. Çünkü kişi kendi seviyesine uygun bir şekilde bulmaca oyunu oynama şansına sahip olmaktadır. Bu durumda da oyundan alacağı keyif ve haz elbette ki daha fazla olmaktadır.

  Bulmaca oyunların en büyük avantajlarından biri olarak da etaplara ayrılmış halde oyun severlerin karşısına çıkmaları olacaktır.Bulmacalar her geçen gün çeşitlenmekte ve bulmacalara bir yenisi daha eklenmektedir. Her bulmaca türünün farklı bir çözümü ve ilerleyişi vardır. Öeğin kare bulmaca ile sarmal bulmaca birbirine yakın olsa da birbirlerinden farklıdır. Benzer şekilde sudoku da diğer bulmacalardan farklı şekilde ilerlemekte ve çözülmektedir. Görüldüğü üzere bulmacalar çok farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Bu durum bulmaca oyunu seveler için bir avantajdır. Her farklı bulmaca kişinin farklı bir bilgisini veya algısını test eder. Öeğin sudoku sayılar ve hafıza, öngörme ile alakalı bir bulmaca iken kare bulmaca tamamen bilgi üzerine bir bulmaca türüdür. Tüm bu durumlar bulmaca oyunları içinde geçerli olmaktadır. Online bulmaca oyunları sitemizde yer almaktadır. Bulmaca oyunları kategorisinde çeşitli versiyonlarda bulmaca oyunlarına ulaşmanız mümkündür. Eğer sizde bilginizi ve hafızanızı test etmek ve geliştirmek istiyorsanız tercihiniz bulmaca oyunlarından yana olmalıdır.mavioyunlar.com