Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Bratz Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Bratz Oyunları
  Bratz Oyunları Hakkında

  Bratz Oyunları

  Bratz bebekler Amerika Birleşik Devletleri’nde eğlence sektörü tarafından üretilen moda ikonu bebeklerdir. Yeni nesil kız çocuklarının sıklıkla oynamaktan keyif aldıkları bebek türüdür. Bratz bebekleri farklı tarzlarda dört iyi arkadaş olarak tasarlanmıştır. İsimleri Cloe, Jade, Sasha ve Yasmin’dir. Bratz kızları son derece büyük kafaları, sıska vücutları ve köfte dudakları ile karakterize edilmiştir.Bu model bebek karakterleri kız çocuklarını kendilerine öyle bir tutkuyla bağlandılar ki, tüm dünyada rüzgâr gibi esmeye başladılar. Bu anlamda ulaştıkları başarı sonucu filmi, dizisi, müzik albümleri ve video oyunları yapıldı. Kız çocuklarının yeni gözdesi Bratz kızları sanal dünyada da Bratz oyunları adıyla oynanmaktadır. Bratz oyunları birbirinden ilginç, güzel ve çeşitli olup, kız çocuklarının sıklıkla tercih ettikleri oyun türüdür.Bu oyunlarda kimi zaman Bratz kızlarının evini dekore etmeli, kimi zaman Bratz kızlarını giydirmeli, makyajlarını yapmalı, kimi zaman da birbirleriyle yarıştırmalısınız.

  Bu Bratz oyunları öyle çeşitlidir ki, Bratz kızları tablosunun yapbozu bile yapılmıştır. Bratz oyunları içinde yer alan ev dekorasyonu yapma oyununda ev içindeki eşyaları uygun yerlere yerleştirmeniz istenmektedir.Bratz oyunları arasında kız çocuklarının sıklıkla oynadığı bir oyun da makyaj oyunudur. Bu oyunda öncelikle kendinize bir Bratz kızı seçmelisiniz. Daha sonra Bratz kızına istediğiniz saç tipini uygulayabilir, ruj ve allık sürebilir, göz makyajı yapabilirsiniz. Bir diğer moda oyununda yine bir Bratz kızı seçmeniz gerekiyor. Oyun panelinde olan kıyafet seçeneklerinden istediğinizi Bratz kızı üzerinde deneyebilirsiniz.

  Bratz oyunları
  arasında hafızayı ve zekâyı güçlendirecek tarzda eğlenceli oyunlar da mevcuttur. Seçtiğiniz Bratz kızının üzerindeki kıyafeti hafızanıza kaydedip, Bratz kızının odasındaki dağınık şekilde bırakılmış kıyafetleri yeniden kıza giydirmelisiniz. Tabii, size verilen süre içerisinde…Bratz oyunları arasında çeşitli mantık oyunları da vardır. Öeğin, birbiriyle aynı elmasları eşleştirmeniz istenen oyun tam da bu tarz bir oyundur. Aynı 3 parçayı yan yana getirmeniz gereken bu oyun dikkat ve hızlı düşünme gerektirir.Bratz kızları ile ilgili bir diğer oyunsa “Aşk Metre Oyunu”dur. Bu oyunda sevdiğiniz kişinin sizi ne kadar sevdiğini ölçebilir, bu sayede eğlenceli vakit de geçirebilirsiniz. Oyun panelinde yer alan ilk sıradaki kutucuklara sevdiğiniz kişinin adını ikinci sıradakine de kendi adınızı yazmalısınız. Ve sonuç olarak yapmanı gereken aleti çalıştırmaktır.

  Aranızdaki sevginin ne derecede olduğunu görün.Daha çok küçük kız çocuklarına yönelik bir oyun da “Jasmin'i Boya Oyunudur. Siyah beyaz bir çizim olan bu oyunda seçilen renklerle Jasmin boyanmalıdır. Sanal dünyada çok fazla ilgi gören bu oyun geçmişteki boyama kitaplarını hatırlatmaktadır.Görüldüğü gibi Bratz oyunları genellikle giydirme, ev dekorasyonu ve makyaj üzerine kurgulanmıştır. Ancak bu tarz oyunlara alteatif olacak şekilde mantık, zekâ, hafıza, macera oyunlarına da yer verilmiştir.mavioyunlar.com