Henüz favori oyun yok.
Sponsor Bağlantılar
 • Popüler Aksiyon Oyunları
  Sponsor Bağlantılar
  Aksiyon Oyunları
  Aksiyon Oyunları Hakkında

  Aksiyon Oyunları

  Heyecan, gerilim ve macera isteyenler aksiyon oyunlarını oynayabilir. Bu oyunlarda dikkat, hız ve ince zeka üçgeni içinde oyunda başarı yakalayabilirsiniz. Aksiyon oyunlarının ana temaları genel olarak savaş, yarış, kavga, uzay macerası ya da dövüş sporlarıyla ilgilidir. Bu oyunların müdavimleri genel olarak erkek çocuklarıdır. Ancak yıllar geçmesine rağmen yaşı hiç büyümeyen “çocuklar” da tutkundur.Yüksek adrenalin dolu bu aksiyon oyunları içinde strateji oyunları da bulunmaktadır. Bu strateji oyunları özellikle sosyal medya kullanıcılarının sıklıkla oynadıkları oyunlardır. Ayrıca, arkadaşlarıyla kendilerini kıyaslama ve oyun gereği alışveriş yapma özelliği olduğundan yükselme için günlere ihtiyaç vardır. Bu da strateji oyunlarını daha gizemli kılmaktadır. Aynı zamanda bulaşıcı etkisi vardır diyebiliriz. Çünkü, bir süre sonra tüm arkadaş çevresinin aynı oyunu oynadığı görülmektedir.

  Aksiyon oyunlarında genel olarak bir ana kahraman vardır. Bu kahraman oyun süresince maceradan maceraya koşmaktadır ve sizin kontrolünüzde gücüne güç katmaktadır. Ayrıca, oyun gereği karşınıza pek çok engel çıkacaktır. Bu engelleri hızlı düşünme ve dikkat ile aşmalısınız ki, yükselebilin ve level atlayın. Eğer herhangi bir engele takılırsanız puan kaybedersiniz ve hatta oyunu yükselemeden bitirmek zorunda kalırsınız. Bu aksiyon oyunlarında hem engellerle mücadele edersiniz, hem de asıl düşmanlarınız geçmeye ve öldürmeye çalışırsınız. Seviye yükseldikçe heyecan da aynı oranda artmakta ve oyunun zorluk derecesi de ona göre yükselmektedir. Atladığınız her seviye sonrası bir öncekinden daha karmaşık engellerle ve daha güçlü düşmanlara karşı savaşmak zorundasınız. Bu anlamda her düşük seviyeyi kendinize bir egzersiz gibi görmeli, hep bir sonraki seviyeyi hedef olarak görmelisiniz.

  Aksiyon oyunları
  nın genel özellikleri arasında oyun sonunda karşınıza çıkacak olan bir ana düşman vardır. Bu düşman her birinden daha güçlü ve daha zor mücadele gerektirecek türdendir. Bu düşmana boss adı verilir. Karşınıza çıkan tüm bu engelleri atlattıktan ve tüm düşmanları yendikten sonra derin bir oh çekebilirsiniz. Çünkü zafer sizin...Aksiyon oyunlarında bazen kahramanın kendisi siz olursunuz, bazen de o kahramanı yönlendiren... Ya bir şehir düşman işgali altındadır, ya tüm dünyayı vahşi yaratıklar sarmıştır, ya örümcek saldırıları ile bir mücadele gerekiyordur, ya da Kızılderilileri şehirlerini işgal edenlere karşı savunmanız gerekmektir. Görüldüğü gibi bu aksiyon oyunlarında hep bir mağdur taraf vardır ve o mağdur taraf “iyi” kavramı ile bütünleşmektedir. Kötü taraf ise düşman askerleri ya da çeşitli yaratıklarla bütünleşmektedir. Kontrol tamamen sizin elinizdedir ve iyilerin kazanması adına yoğun bir savaş geçirmeniz gerekmektedir. mavioyunlar.com Aksiyon oyunları minikler için de son derece çok çeşit sunar. Bu anlamda bu tarz oyunlar içinde yer alan “Baloncu Maymun”, “Darağacı”, “Canavar”, “Kaktüs Adam”, “Tehlikeli Tatlılar”, “Zindandan Kaçış” isimleriyle bilinen oyunlar da minik oyun severlerin ilgisine sunulmuştur.